زندگی روزانه و حوادث و اتفاقاتش باعث ایجاد عکس العمل هایی در انسان می شود که شرایط زمان و مکان ، اجازه بروز آنها را نمی دهد و در نتیجه تعداد زیادی انرژی در بدن ذخیره می گردد. این تعداد انرژی زائد عصبی، به جای آنکه صرف ایجاد معادلاتی از افکار و هیجانات جدید گردد، به دلیل موانع موجود تولید جریانی در اعصاب حرکتی در گروه های مختلف عضلات نموده و سبب ایجاد حرکات نیمه تشنجی می گردد که به آن خنده می گوییم.


از همین رو فرهنگ سرای سرو، با توجه به زمینه های اجتماعی و نیاز جامعه برای ارتقای سلامت روانی شهروندان، سلسله برنامه های "باشگاه خنده تهران" را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 6 ، این برنامه به صورت هفتگی و با هدف زدودن فضای افسرده و پراسترس شهری، شادزیستن و دیگران را شاد کردن، همه گیر کردن خنده و بردن خنده میان خانواده ها و رواج و توسعه آن در جمع های دوستانه و مشارکت مردمی و استفاده از فضاهای فرهنگی و ورزشی، در فرهنگ سرای سرو برپاست.

هم چنین کافه خنده ، تمرینات خنده، بازدید، راه پیمایی ، تورهای ورزشی و تفریحی و برگزاری همایش های ماهیانه خنده از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده این باشگاه برای شهروندان می باشد.

علاقه مندان جهت عضویت در باشگاه و استفاده از امکانات آن می توانند روزهای پنج شنبه به فرهنگ سرای سرو، واقع در خیابان ولی عصر (عج) ، بالاتر از بوستان ساعی ، کوی ساعی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 88799998 تماس حاصل نمایند.